O nas

Pod gruszą, lipą i dębem…

Serdecznie zapraszamy do naszego siedliska , znajdującego się we wsi Boksze Stare wśród lasów, pól i jezior bajecznej Suwalszczyzny.

To miejsce, któremu obce są zgiełk, wielkomiejski pośpiech, a jedynym hałasem, który może Cię obudzić wczesnym rankiem jest krzyk żurawi.

Nasze siedlisko znajduje się na pograniczu Polski i Litwy, odległości ok. 300 km od Warszawy i 150 od Wilna, na obrzeżach Wigierskiego Parku Narodowego i bezpośredniej bliskości Suwalskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu Jeziora Boksze – na trasie Wschodniego Szlaku Rowerowego.

Od południa otoczone jest lasami obfitującymi w grzyby, jagody, maliny, żurawinę, a spotkanie tu dzikiego zwierzęcia jest chyba łatwiejsze niż człowieka. Teren ten -kompleks leśno-torfowiskowy oraz fragment doliny Czarnej na południe Jeziora Boksze k. Smolan – został włączony do obszaru Natura 2000 – lęgowisko żurawi i innych ptaków. Po stronie północnej w odległości kilkuset metrów znajduje się Jezioro Boksze – raj dla wędkarzy z ogólnie dostępną plażą gminną.

Suwalszczyzna i Sejneńszczyzna to pogranicze kultur a co za tym idzie regionalna kuchnia, obok której nie da się przejść obojętnie.

Zatem Podróżniku wstąp w nasze progi :) !!!